Tomgüsehan‘ın “ Ada Karanlığı “ isimli ikinci kitabı yayınlandı


  • Kıbrıslı Türk yazar Turgül Tomgüsehan’ın ikinci eseri olan “Ada Karanlığı” Galeri Kültür Yayınları aracılığı ile raflarda yerini aldı.

 

Yazarın eserle ilgili notu:

“… çalışma 1999-2008 yılları arasında Kıbrıs’ta yaşanmış gerçek adli olaylardan esinlenerek kurgulanmıştı. Kitabın kurgusu, KKTC, Türkiye ve Güney Kıbrıs’ta yayınlanan haberler ile KKTC Mahkemelerine yansıyan İstinaf dosyalarındaki karar tutanakları temel dayanak noktası alınarak oluşturulmuştur. İçerikte konu edilen olaylar, her ne kadar realite dikkate alınarak yapılandırılmış olmakla birlikte, aralarındaki bağlantılar ve kullanılan karakterler yazarın hayal ürünüdür. Kitaptaki karakterlerin ve kurumların gerçeklikle ilişkisi yoktur.”

 

Turgül Tomgüsehan Kimdir?

 

9 Ağustos 1977 tarihinde Girne’de doğdu. Evli ve üç çocuk babası olan Turgül Tomgüsehan, ortaöğrenimini Türk Maarif Koleji ve 19 Mayıs Türk Maarif Koleji’nde tamamladı.

1994-98 yılları arasında Ankara Polis Akademisi’nden Müfettiş Muavini olarak mezun oldu.

2004 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ikinci lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisansını Polis – Halk İlişkileri üzerine yaptı. 2016 yılında aynı üniversiteden, Medya ve İletişim Ana Bilim Dalı’nda doktora derecesini aldı. YDÜ İletişim Fakültesi bünyesinde çekilen, ilk gösterimi Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirilen “Dr. Dilara” isimli filmin senaristleri arasında yer aldı.

2019 yılında Türkiye’de yayınlanan, “Sırlar Adası”isimli romanın yazarıdır.

KKTC Polis Genel Müdürlüğü’nde Başmüfettiş görevini sürdürmekte ve Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim üyeliği yapmaktadır.

Akademik alandaki çalışmalara ve roman tarzı kitap yazımına günümüzde devam etmektedir.

Check Also

DENETİMLERDE 459 SÜRÜCÜ RAPOR EDİLDİ

Trafik Ekipleri tarafından ülke genelinde dün gerçekleştirilen trafik denetimleri sonucu; toplam 1,633 araç sürücüsü kontrol …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir