ÜÇ İLÇEDE EŞ ZAMANLI ASAYİŞ VE TRAFİK DENETİMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ülkemizde dün 20:00-24:00 saatleri arasında, Lefkoşa ve İskele Polis Müdürlükleri’nin sorumluluk sahaları içerisinde, eş zamanlı asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirildi.

LEFKOŞA’DA 27 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

Lefkoşa’da gerçekleştirilen denetimler kapsamında; alkollü içki satışı yapılan yerler ve pansiyonlar kontrol edilmiş ancak, herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir.

Kumarhanelerde gerçekleştirilen denetimlerde ise, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 33 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidilmiştir.

Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu, toplam 920 araç sürücüsü kontrol edilmiş ve 75’i yasal hız sınırının üzerinde süratli araç kullanmak, 3’ü alkollü içki tesiri altında araç kullanmak olmak, 3’ü sürüş ehliyetsiz araç kullanmak üzere olmak üzere, toplam 428 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 27 araç ise trafikten men edilmiştir.

İSKELE’DE 86 ARAÇ SÜRÜCÜSÜ RAPOR EDİLDİ, 2 ARAÇ TRAFİKTEN MEN

İskele’de gerçekleştirilen denetimler kapsamında; halkın yoğun olarak bulunduğu yerler ve eğlence mekanları kontrol edilmiş ancak, herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir.
Kumarhanelerde gerçekleştirilen denetimlerde ise, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 9 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidilmiştir.

Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu, toplam 875 araç sürücüsü kontrol edilmiş ve 2’si alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 55’i yasal hız sınırının üzerinde süratli araç kullanmak olmak üzere, toplam 86 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 2 araç ise trafikten men edilmiştir.

GİRNE’DE 22 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ, 1 SÜRÜCÜ TUTUKLANDI

Ayrıca Girne’de, Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu, toplam 719 araç sürücüsü kontrol edilmiş ve 16’sı alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 57’si yasal hız sınırının üzerinde süratli araç kullanmak olmak üzere, toplam 124 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 22 araç trafikten men edilmiş ve 1 sürücü de tutuklanmıştır.

 

 

Check Also

DENETİMLERDE 459 SÜRÜCÜ RAPOR EDİLDİ

Trafik Ekipleri tarafından ülke genelinde dün gerçekleştirilen trafik denetimleri sonucu; toplam 1,633 araç sürücüsü kontrol …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir